Cadrele didactice titulare ale Departamentului de Matematică şi Informatică

Nr. crt. Numele si prenumele Gradul didactic Domeniul de competenta E-mail / pagina web CV
1 Popescu Constantin Prof.univ.dr.
Director de Departament
Criptografie si securitatea datelor, sisteme electronice de plati

cpopescu@uoradea.ro

https://prof.uoradea.ro/cpopescu/

CV
2 Gal Sorin Prof.univ.dr. Teoria Aproximarii, Analiza Numerica, Analiza Reala si Complexa, Teoria Geometrica a Functiilor de Variabile, Hipercomplexe, Matematica Fuzzy galso@uoradea.ro CV
3 Bălaj Mircea Prof.univ.dr. Teoria kkm şi aplicaţii mbalaj@uoradea.ro CV
4 Ban Adrian Prof.univ.dr. Măsură fuzzy, sisteme dinamice fuzzy şi mulţimi fuzzy intuiţioniste aiban@uoradea.ro  
5 Paşca Daniel Prof.univ.dr. Teoria punctelor critice cu aplicaţii în analiza funcţională neliniară dpasca@uoradea.ro  
6 Popescu Liviu Conf.univ.dr. Stabilitatea solutiilor ecuatiilor diferentiale, Stabilitate structurala, Ecuatii diferentiale, Analiza functionala si topologie lpopescu@uoradea.ro  
7 Bica Alexandru Prof.univ.dr. Analiza numerica, Functii spline si aplicatii, Metode numerice pentru ecuatii diferentiale si integrale, Matematica fuzzy, Aplicatii ale teoriei punctului fix abica@uoradea.ro CV
8 Căuş Aurel Conf.univ.dr. Funcţii spline şi aplicaţii vcaus@uoradea.ro CV
9 Fechete Ioan Conf.univ.dr. Algebră computaţională ifechete@uoradea.ro CV
10 Muresan Sorin Conf.univ.dr. Structuri metrice de punct fix smuresan@uoradea.ro  
11 Cicortaş Graţiela Lector univ.dr. Studiul punctelor critice pentru sisteme hamiltoniene şi geodezice cicortas@uoradea.ro  
12 Borşa Emilia Lector univ.dr. Matematică aplicată, mecanica fluidelor eborsa@uoradea.ro  
13 Tripe Adela Lector univ.dr. Inele si module topologice tadela@uoradea.ro  
14 Alb Lupaş Alina Conf. univ.dr. Grupuri, module şi inele topologice; aspecte categoriale dalb@uoradea.ro CV
15 Catas Adriana Lector univ.dr. Algebră liniară, geometrie analitică, Teoria geometrică a funcţiilor analitice acatas@uoradea.ro  
16 Oros Georgia Irina Conf. univ.dr. Teoria Geometrică a Funcţiilor Analitice goros@uoradea.ro  
17 Degeratu Marian Lector univ. dr. Matematica aplicata Grafica si simulari pe calculator mariand@uoradea.ro  
18 Andrei Loriana Lector univ. dr. Algebre Heyting (Algebre implicative; Reprezentări prin module) lori_andrei@yahoo.com  
19 Drăgan Simona Lector univ.  dr. Studiul unor comportări asimptotice ale sistemelor liniare cu control infinit dimensionale sdragan@uoradea.ro  
20 Fechete Dorina Lector univ. dr. Algebre universale dfechete@uoradea.ro  
21 Oros Horea Lector univ. dr. Sisteme de operere, Criptografie si securitatea datelor, protocoale de securitate distribuite horos@uoradea.ro  
22 Lucian Coroianu Lector univ. dr. Teoria multimilor fuzzy, Teoria aproximarii, Optimizare, Programarte liniara si patratica, Analiza functionala lcoroianu@uoradea.ro CV
23 Iambor Loredana Lector univ. dr. Teoria punctului fix. lgalea@uoradea.ro  
24 Laslo Eugen Lector univ. dr. Calcul paralel şi distribuit şi interdependenţa cu arhitecturile de calcul lasloeugen@yahoo.com  
25 Ion Vasile Emilian Lector univ. dr. Baze de date, Aplicatii WEB, Sisteme de operare, Retele. vion@uoradea.ro  
26 Tuse Delia Lector univ. dr. Teoria aproximării în analiză complexă, Calcul paralel dmerca@uoradea.ro  

 

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.